Superkomfort - Istniejemy na rynku od 1986 roku.
+48 502 235 388
+48 58 743 64 23

Inteligentny dom

Inteligentny dom

Rozwiązaniami najbardziej elastycznymi i otwartymi są systemy Xcomfort niemieckiej firmy Moeller i polskie systemy Fibaro i F & Home. Pozwalają one na budowę inteligentnego domu lub mieszkania w technice bezprzewodowej, bez kucia ścian i ingerencji w okablowanie elektryczne.

 

Systemy można budować stopniowo, dodając podzespoły w dowolnym czasie i w miarę potrzeb oraz zasobności portfela. Podstawą systemu jest jednostka sterująca - mogą być to panele dedykowane Home Manager i Room Manager lub panele dotykowe.

 

Możliwości sterowania są nieograniczone, począwszy od sterowania roletami,markizami, oświetleniem,ogrzewaniem i klimatyzacją ,poprzez sterowanie alarmem i monitoringiem kończąc na sterowaniu zraszaczami ogrodu , oświetleniem ogrodowym, bramą wjazdową czy garażową.

 

System może być sterowany poprzez GSM lub internet. To czym chcemy sterować, oraz w jakim stopniu będzie to zautomatyzowane zależy od naszej pomysłowości i potrzeb. Xcomfort podobnie jak system Fibaro i F&Home mogą być montowane nawet w mieszkaniach czy domach już wykończonych.

 

Przejdziemy teraz przez Twój dom - wstąpimy do salonu, łazienki, kuchni. Przyjmiemy zaproszenie również do Twojego ogrodu, bo pojęcie "inteligentne domy" obejmuje nie tylko inteligentny budynek ale także jego najbliższe otoczenie. A więc w drogę ...

Salon i hol
Salon i hol

Twoje "Centrum dowodzenia", steruje ogrzawaniem, roletami, klimatyzacją, oświetleniem, itp. Jest urocze, inteligentne, podświetlone. Reaguje na dotyk i temperature.

 

Salon, hol, łazienka, sypialnia, kuchnia i ogród.

Salon
Salon

Jesteśmy w salonie. Jest poranek, właśnie automatycznie podniosły się rolety. System czujników utrzymuje właściwą temperaturę i wilgotność  w pomieszczeniu - taką jak lubisz. Na stole leży pilot. Masz go już w ręce, jest super dopasowany. Może sterować dwunastoma urządzeniami.

 

Możesz zrobić sceny świetlne, jedne lampy się ściemniają, drugie wyłączają.

 

Potrzebujesz ciemności - zasuń zdalnie rolety, masz pilota a w nim nieograniczone możliwości.

Łazienka
Łazienka

Otwierasz drzwi łazienki, zapala się  światło, automatycznie włącza sie wentylacja. Odpoczywając w  wannie możesz sterować oświetleniem, ogrzewaniem. Możesz automatycznie dobrać parametry temperatury na każdą porę dnia.

 

To znaczne oszczędności energii - jedna z wielu zalet inteligentnego domu.

 

Czujnik przeciwzalaniowy w porę odetnie wodę na wypadek gdy pojawi sie ona na podłodze.

Kuchnia
Kuchnia

Kuchnia to miejsce w którym najczęściej przebywasz. Tu również jak w pozostałych pomieszczeniach możesz sterować ogrzewaniem, roletami, światłem. Nad jakościa powietrza czuwa czujnik jakości powietrza. Gdy wykryje nieprzewidziane zapachy lub gazy włączy  wentylację.

 

Czujnik dymu w porę ostrzeże o groźbie pożaru i przekaże informację na zewnątrz.

 

W każdej chwili możesz monitorować wszystkie funkcje z biura lub z drugiego końca świata. 

Sypialnia
Sypialnia

Pokój w którym odpoczywasz. Sterujesz żaluzjami,oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją. Jednym przyciskiem pilota tworzysz wcześniej zaprogramowany klimat. Tworzysz nastrój.

 

Jeśli pilot ukryje sie pod poduszką masz przycisk elektryczny, który montujesz tam gdzie Ty chcesz, a nie tam gdzie pozwala instalacja.

Ogród
Ogród

Na zewnątrz pracują czujki wiatru, deszczu, wilgoci, światła. Kiedy wiatr jest zbyt duży wyślą sygnał by automatycznie zamknęły się markizy lub okna. Pod Twoją niebecność system sam podniesie żaluzje okien, symuluje grę świateł, tak by ktoś obcy miał odczucie, że jesteś w domu.

 

System nawadniania uruchomi sie automatycznie, gdy czujniki wykryją, że  jest sucho.

 

Jeśli potrzebujesz system wyśle Ci wszystkie parametry internetem, GSM-em. A Ty możesz nim sterować z każdego miejsca na ziemi.

 

 

Dodatkowo jednym pilotem sterujesz oświetleniem ogrodowym, bramą garażową, markizą, oświetleniem basenowym.